Ötən axşam UEFA Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinin oyunlarına yekun vurulub. Modern.az xəbər verir ki, Azərbaycan təmsilçiləri “Neftçi” ilk qoyunda qələbə qazanıb, “Səbail” isə uduzub.
“Neftçi” Moldovada “Speranta”nın qonağı olub və darmadağınla qalib gəlib – 3:0. Avrokuboklarda debüt edən “Səbail” isə doğma azarkeşləri qarşısında Rumıniyanın “Universitatya Krayova” klubunu qəbul edib və məğlubiyyətlə üzləşib – 2:3.
Azərbaycanın turnirdəki digər təmsilçisi “Qəbələ” isə mübarizəyə 2-ci mərhələdən başlayacaq. Komandamız “Dinamo” (Tiflis, Gürcüstan) - “Enqordani” (Andorra) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq.
Avropa Liqası
1-ci təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
Sent Josefs (Cəbəllütariq) – Reyncers (Şotlandiya) 0:4
Qzira Yunayted (Malta) – Hayduk (Xorvatiya) 0:2
ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) – Titoqrad (Monteneqro) 4:0
Jeness Eş (Lüksemburq) – Tobol (Qazaxıstan) 0:0
Pünik (Ermənistan) – Şkupi (Makedoniya) 3:3
Ordabası (Qazaxıstan) – Torpedo (Kutaisi, Gürcüstan) 1:0
Ventspils (Latviya) – Teuta (Albaniya) 3:0
Alaşkert (Ermənistan) – Makedoniya (Skopye, Şimali Makedoniya) 3:1
AEK (Kipr) – Petrokub (Moldova) 1:0
Laçi (Albaniya) – Hapoel (Beer-Şeva, İsrail) 1:1
Narva Trans (Estoniya) – Buduçnost (Monteneqro) 0:2
KuPS Kuopio (Finlandiya) – Vitebsk (Belarus) 2:0
Səbail (Azərbaycan) – Universitatya Krayova (Rumıniya) 2:3
Flora (Estoniya) – Radnicki (Serbiya) 2:0
Riteryay (Litva) – Klaksvik (Farer adaları) 1:1
Balzan (Malta) – Domjale (Sloveniya) 3:4
Rujomberok (Slovakiya) – Levski (Sofiya, Bolqarıstan) 0:2
Pandev Akademiyası (Makedoniya) – Jrinski (Bosniya və Herseqovina) 0:3
Brann (Norveç) – Şemrok Rovers (İrlandiya) 2:2
Bröndbü (Danimarka) – İnter Turku (Finlandiya) 4:1
Kruzeyders (Şimali İrlandiya) – B36 Torshavn (Farer adaları) 2:0
Debretsen (Macarıstan) – Kukesi (Albaniya) 3:0
Dinamo (Tiflis, Gürcüstan) – Enqordani (Andorra) 6:0
Kauno Jalgiris (Litva) – Apollon (Kipr) 0:2
Liepaya (Latviya) – Dinamo (Minsk, Belarus) 1:1
Makkabi (Hayfa, İsrail) – Mura (Sloveniya) 2:0
Malmö (İsveç) – Ballimena (Şimali İrlandiya) 7:0
Molde (Norveç) – Reykyavik (İslandiya) 7:1
Şaxtyor (Soliqorsk, Belarus) – Hibernians (Malta) 1:0
Radnik (Bosniya və Herseqovina) – Spartak (Trnava, Slovakiya) 2:0
Speranta (Moldova) – Neftçi (Azərbaycan) 0:3
Fola Eş (Lüksemburq) – Çixura (Gürcüstan) 1:2
Olimpiya (Lyublyana, Sloveniya) – RFS (Latviya) 2:3
Konnah Kuey (Uels) – Kilmarnok (Şotlandiya) 1:2
Çukariçki (Serbiya) – Banants (Ermənistan) 3:0
Europa (Cəbəllütariq) – Legiya (Polşa) 0:0
Dunayska Streda (Slovakiya) – Krakoviya (Polşa) 1:1
Zeta (Monteneqro) – Videoton (Macarıstan) 1:5
Styaua (Rumıniya) – Milsami (Moldova) 2:0
Aberdin (Şotlandiya) – Rovaniemi (Finlandiya) 2:1
Kliftonvill (Şimali İrlandiya) – Hauqesun (Norveç) 0:1
Kork Siti (İrlandiya) – Proqres (Lüksemburq) 0:2
Sent Patrik (İrlandiya) – Norçöpinq (İsveç) 0:2
Honved (Macarıstan) – Jalgiris (Litva) 3:1
Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina) – Kayrat (Qazaxıstan) 1:2
Breydablik (İslandiya) – Vaduts (Lixtenşteyn) 0:0
Styarnan (İslandiya) – Levadiya (Estoniya) 2:1