Ötən gecə UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub.
Modern.az xəbər verir ki, 6-cı turda keçirilən 24 qarşılaşmadan sonra 1/16 finala yüksələn bütün komandalar bəlli olub.
G qrupu
"Rapid" (Vyana, Avstriya) - "Reyncers" (Şotlandiya) - 1:0
"Vilyarreal" (İspaniya) - "Spartak" (Moskva, Rusiya) - 2:0
1. | Vilyarreal | 6 | 2 | 4 | 0 | 12:5 | 10 |
2. | Rapid | 6 | 3 | 1 | 2 | 6:9 | 10 |
3. | Rangers | 6 | 1 | 3 | 2 | 8:8 | 6 |
4. | Spartak Moskva | 6 | 1 | 2 | 3 | 8:12 | 5 |
H qrupu
"Latsio" (İtaliya) - "Ayntraxt" (Almaniya) - 1:2
"Marsel" (Fransa) - "Apollon" (Kipr) - 1:3
1. | Ayntraxt | 6 | 6 | 0 | 0 | 17:5 | 18 |
2. | Latsio | 6 | 3 | 0 | 3 | 9:11 | 9 |
3. | Apollon | 6 | 2 | 1 | 3 | 10:10 | 7 |
4. | Marsel | 6 | 0 | 1 | 5 | 6:16 | 1 |
İ qrupu
"Beşiktaş" (Türkiyə) - "Malmö" (İsveç) - 0:1
"Genk" (Belçika) - "Sarpsborq" (Norveç) - 4:0
1. | Genk | 6 | 3 | 2 | 1 | 14:8 | 11 |
2. | Malmo | 6 | 2 | 3 | 1 | 7:6 | 9 |
3. | Besiktas | 6 | 2 | 1 | 3 | 9:11 | 7 |
4. | Sarpsborg 08 | 6 | 1 | 2 | 3 | 8:13 | 5 |
J qrupu
"Akhisar" (Türkiyə) - "Standard" (Belçika) - 0:0
"Sevilya" (İspaniya) - "Krasnodar" (Rusiya) - 3:0
1. | Sevilya | 6 | 4 | 0 | 2 | 18:6 | 12 |
2. | Krasnodar | 6 | 4 | 0 | 2 | 8:8 | 12 |
3. | Standart | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:9 | 10 |
4. | Akhisarspor | 6 | 0 | 1 | 5 | 4:14 | 1 |
K qrupu
"Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Yablonets" (Çexiya) - 0:1
"Renn" (Fransa) - "Astana" (Qazaxıstan) - 2:0
1. | Dinamo K. | 6 | 3 | 2 | 1 | 10:7 | 11 |
2. | Ren | 6 | 3 | 0 | 3 | 7:8 | 9 |
3. | FC Astana | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:7 | 8 |
4. | Yablonec | 6 | 1 | 2 | 3 | 6:8 | 5 |
L qrupu
"MOL Vidi" (Macarıstan) - "Çelsi" (İngiltərə) - 2:2
PAOK (Yunanıstan) - BATE (Belarus) - 1:3
1. | Çelsi | 6 | 5 | 1 | 0 | 12:3 | 16 |
2. | BATE | 6 | 3 | 0 | 3 | 9:9 | 9 |
3. | MOL Vidi | 6 | 2 | 1 | 3 | 5:7 | 7 |
4. | PAOK | 6 | 1 | 0 | 5 | 5:12 | 3 |
A qrupu
AEK (Kipr) - "Bayer" (Almaniya) - 1:5
"Ludoqorets" (Bolqarıstan) - "Sürix" (İsveçrə) - 1:1
1. | Bayer Leverkuzen | 6 | 4 | 1 | 1 | 16:9 | 13 |
2. | Sürix | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:6 | 10 |
3. | AEK | 6 | 1 | 2 | 3 | 6:12 | 5 |
4. | Ludoqorets | 6 | 0 | 4 | 2 | 5:7 | 4 |
B qrupu
"Leypziq" (Almaniya) - "Rusenborq" (Norveç) - 1:1
"Seltik" (Şotlandiya) - "Zalsburq" (Avstriya) - 1:2
1. | Zalsburg | 6 | 6 | 0 | 0 | 17:6 | 18 |
2. | Seltik | 6 | 3 | 0 | 3 | 6:8 | 9 |
3. | Leypsiq | 6 | 2 | 1 | 3 | 9:8 | 7 |
4. | Rosenborq | 6 | 0 | 1 | 5 | 4:14 | 1 |
C qrupu
"Kopenhagen" (Danimarka) - "Bordo" (Fransa) - 0:1
"Slaviya" (Çexiya) - "Zenit" (Rusiya) - 2:0
1. | Zenit | 6 | 3 | 2 | 1 | 6:5 | 11 |
2. | Slaviya | 6 | 3 | 1 | 2 | 4:3 | 10 |
3. | Bordo | 6 | 2 | 1 | 3 | 6:6 | 7 |
4. | Kopenhagen | 6 | 1 | 2 | 3 | 3:5 | 5 |
D qrupu
"Spartak" (Trnava, Slovakiya) - "Fənərbaxça" (Türkiyə) - 1:0
"Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Anderlext" (Belçika) - 0:0
1. | Dinamo Zagreb | 6 | 4 | 2 | 0 | 11:3 | 14 |
2. | Fənərbaxça | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:7 | 8 |
3. | Spartak Trnava | 6 | 2 | 1 | 3 | 4:7 | 7 |
4. | Anderlext | 6 | 0 | 3 | 3 | 2:7 | 3 |
E qrupu
"Arsenal" (İngiltərə) - "Qarabağ" (Azərbaycan) - 1:0
"Sportinq" (Portuqaliya) - "Vorskla" (Ukrayna) - 3:0
1. | Arsenal | 6 | 5 | 1 | 0 | 12:2 | 16 |
2. | Sportinq | 6 | 4 | 1 | 1 | 13:3 | 13 |
3. | Vorskla Poltava | 6 | 1 | 0 | 5 | 4:13 | 3 |
4. | Qarabağ | 6 | 1 | 0 | 5 | 2:13 | 3 |
F qrupu
"Düdelanj" (Lüksemburq) - "Betis" (İspaniya) - 0:0
"Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Milan" (İtaliya) - 3:1
1. | Betis | 6 | 3 | 3 | 0 | 7:2 | 12 |
2. | Olimpiakos | 6 | 3 | 1 | 2 | 11:6 | 10 |
3. | Milan | 6 | 3 | 1 | 2 | 12:9 | 10 |
4. | Dudelanj | 6 | 0 | 1 | 5 | 3:16 | 1 |