Futbol üzrə Azərbaycan Çempionatının - Topaz Premyer Liqasının 2016/2017-ci il üzrə təqvimi açıqlanıb.
Modern.az saytı təqvimi təqim edir
6 avqust (şənbə)
Birinci dövrə
I tur
1. “Zirə” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) - 0:1
2. AZAL (Bakı) – “Neftçi” (Bakı) - 0:2
7 avqust (bazar)
3. “İnter” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam) - 2:1
8 avqust (bazar ertəsi)
4. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Kəpəz” (Gəncə) - 2:0
II tur
11 avqust (cümə axşamı)
5. “Sumqayıt” – “Qarabağ” - 0:2
12 avqust (cümə)
6. “Qəbələ” – “İnter” - 0:0
13 avqust (şənbə)
7. “Kəpəz” – AZAL - 0:0
14 avqust (bazar)
8. “Neftçi” – “Zirə” - 0:1
III tur
19 avqust (cümə)
9. “Zirə” – AZAL - 3:1
10. “İnter” – “Kəpəz” - 2:2
21 avqust (bazar)
12. “Qarabağ” – “Neftçi” - 3:0
4 sentyabr (bazar)
DÇ-2018 San Marino – Azərbaycan
IV tur
10 sentyabr (şənbə)
13. “Neftçi” – “Qəbələ”
14. AZAL – “Qarabağ”
11 sentyabr (bazar)
15. “Kəpəz” – “Zirə”
16. “Sumqayıt” – “İnter”
15 sentyabr
Avropa Liqası (qrup mərhələsi)
“Qarabağ” – “Slovan” (Çexiya)
“Anderlext” (Belça) – “Qəbələ”
V tur
18 sentyabr (bazar)
17. “Sumqayıt” – “Kəpəz”
18. “İnter” – “Neftçi”
19 sentyabr (bazar ertəsi)
19. “Qəbələ” – AZAL
20. “Qarabağ” – “Zirə”
III tur
22 sentyabr (cümə axşamı)
11. “Qəbələ” – “Sumqayıt”
VI tur
24 sentyabr (şənbə)
21. AZAL – “İnter”
25 sentyabr (bazar)
22. “Kəpəz” – “Qarabağ”
23. “Zirə” – “Qəbələ”
26 sentyabr (bazar ertəsi)
24. “Neftçi” – “Sumqayıt”
29 sentyabr
Avropa Liqası (qrup mərhələsi)
“Qəbələ” – “Maynts 05” (Almaniya)
“Fiorentina” (İtaliya) – “Qarabağ”
VII tur
1 oktyabr (şənbə)
25. “Neftçi” – “Kəpəz”
26. “Sumqayıt” – AZAL
2 oktyabr (bazar)
27. “İnter” – “Zirə”
28. “Qəbələ” – “Qarabağ”
8 oktyabr (şənbə)
DÇ-2018 Azərbaycan – Norveç
11 oktyabr (çərşənbə axşamı)
DÇ-2018 Çexiya – Azərbaycan
12 oktyabr (çərşənbə)
Ölkə kuboku 1/16 final
İkinci dövrə
VIII tur
15 oktyabr (şənbə)
29. “Qarabağ” – “Sumqayıt”
30. “İnter” – “Qəbələ”
16 oktyabr (bazar)
31. AZAL – “Kəpəz”
32. “Zirə” – “Neftçi”
20 oktyabr
Avropa Liqası (qrup mərhələsi)
“Qarabağ” – PAOK (Yunanıstan)
“Sent-Etyen” (Fransa) – “Qəbələ”
IX tur
23 oktyabr (bazar)
33. “Kəpəz” – “İnter”
24 oktyabr (bazar ertəsi)
34. AZAL – “Zirə”
25 oktyabr (çərşənbə axşamı)
35. “Sumqayıt” – “Qəbələ”
36. “Neftçi” – “Qarabağ”
X tur
29 oktyabr (şənbə)
37. “Qarabağ” – AZAL
38. “Qəbələ” – “Neftçi”
30 oktyabr (bazar)
39. “Zirə” – “Kəpəz”
40. “İnter” – “Sumqayıt”
3 noyabr
Avropa Liqası (qrup mərhələsi)
“Qəbələ” – “Sent-Etyen” (Fransa)
PAOK (Yunanıstan) – “Qarabağ”
XI tur
5 noyabr (şənbə)
41. “Kəpəz” – “Sumqayıt”
42. “Neftçi” – “İnter”
6 noyabr (bazar)
43. AZAL – “Qəbələ”
44. “Zirə” – “Qarabağ”
11 noyabr (cümə)
DÇ-2018 Şimali İrlandiya – Azərbaycan
XII tur
19 noyabr (şənbə)
45. “Qarabağ” – “Kəpəz”
46. “Qəbələ” – “Zirə”
20 noyabr (bazar)
47. “İnter” – AZAL
48. “Sumqayıt” – “Neftçi”
24 noyabr
Avropa Liqası (qrup mərhələsi)
“Qəbələ” – “Anderlext” (Belça)
“Slovan” (Çexiya) – “Qarabağ”
XIII tur
27 noyabr (bazar)
49. “Kəpəz” – “Neftçi”
50. AZAL – “Sumqayıt”
28 noyabr (bazar ertəsi)
51. “Zirə” – “İnter”
29 noyabr (çərşənbə axşamı)
52. “Qarabağ” – “Qəbələ”
2 - 3 dekabr (cümə, şənbə)
Ölkə kuboku 1/8 final
8 dekabr
Avropa Liqası (qrup mərhələsi)
“Qarabağ” – “Fiorentina” (İtaliya)
“Maynts” (Almaniya) – “Qəbələ”
11-13 dekabr (bazar, çərşənbə axşamı)
Ölkə kuboku, 1/4 final
XIV tur
16 dekabr (cümə)
53. “Sumqayıt” – “Zirə”
54. “Neftçi” – AZAL
17 dekabr (şənbə)
55. “Kəpəz” – “Qəbələ”
56. “Qarabağ” – “İnter”
20-21 dekabr (çərşənbə axşamı, çərşənbə)
Ölkə kuboku, 1/4 final
2017-ci il
Üçüncü dövrə
XV tur
28 yanvar (şənbə)
57. “İnter” – “Kəpəz”
58. “Qəbələ” – “Sumqayıt”
29 yanvar (bazar)
59. “Qarabağ” – “Neftçi”
60. “Zirə” – AZAL
XVI tur
3 fevral (cümə)
61. AZAL – “Qarabağ”
62. “Neftçi” – “Qəbələ”
4 fevral (şənbə)
63. “Kəpəz” – “Zirə”
64. “Sumqayıt” – “İnter”
XVII tur
08 fevral (çərşənbə)
65. “Qəbələ” – AZAL
66. “Qarabağ” – “Zirə”
9 fevral (cümə axşamı)
67. “Sumqayıt” – “Kəpəz”
68. “İnter” – “Neftçi”
XVIII tur
12 fevral (bazar)
69. “Zirə” – “Qəbələ”
70. “Kəpəz” – “Qarabağ”
13 fevral (bazar ertəsi)
71. AZAL – “İnter”
72. “Neftçi” – “Sumqayıt”
16 fevral
Avropa Liqası (1/16 final)
XIX tur
18 fevral (şənbə)
73. “Neftçi” – “Kəpəz”
74. “İnter” – “Zirə”
19 fevral (bazar)
75. “Sumqayıt” – AZAL
76. “Qəbələ” – “Qarabağ”
23 fevral
Avropa Liqası (1/16 final)
XX tur
27 fevral (bazar ertəsi)
77. AZAL – “Neftçi”
78. “Zirə” – “Sumqayıt”
28 fevral (çərşənbə axşamı)
79. “Qarabağ” – “İnter”
80. “Qəbələ” – “Kəpəz”
XXI tur
4 mart (şənbə)
81. “Sumqayıt” – “Qarabağ”
82. “İnter” – “Qəbələ”
5 mart (bazar)
83. “Kəpəz” – AZAL
84. “Neftçi” – “Zirə”
9 mart
Avropa Liqası (1/8 final)
Dördüncü dövrə
XXII tur
11 mart (şənbə)
85. “Zirə” – “Kəpəz”
86. “İnter” – “Sumqayıt”
12 mart (bazar)
87. “Qarabağ” – AZAL
88. “Qəbələ” – “Neftçi”
16 mart (cümə axşamı)
Avropa Liqası (1/8 final)
XXIII tur
18 mart (şənbə)
89. “Kəpəz” – “Sumqayıt”
90. “Neftçi” – “İnter”
19 mart (bazar)
91. AZAL – “Qəbələ”
92. “Zirə” – “Qarabağ”
26 mart (bazar)
DÇ-2018 Azərbaycan – Almaniya
30 mart (cümə axşamı)
Ölkə kuboku, 1/2 final
XXIV tur
2 aprel (bazar)
93. “İnter” – AZAL
94. “Sumqayıt” – “Neftçi”
95. “Qarabağ” – “Kəpəz”
96. “Qəbələ” – “Zirə”
5 aprel (çərşənbə)
Ölkə kuboku, 1/2 final
XXV tur
9 aprel (bazar)
97. “Kəpəz” – “Neftçi”
98. “Qarabağ” – “Qəbələ”
10 aprel (bazar ertəsi)
99. “Zirə” – “İnter”
100. AZAL – “Sumqayıt”
13 aprel
Avropa Liqası (1/4 final)
XXVI tur
15 aprel (şənbə)
101. “Neftçi” – AZAL
102. “Sumqayıt” – “Zirə”
16 aprel (bazar)
103. “Kəpəz” – “Qəbələ”
104. “İnter” – “Qarabağ”
20 aprel
Avropa Liqası (1/4 final)
XXVII tur
23 aprel (bazar)
105. AZAL – “Kəpəz”
106. “Zirə” – “Neftçi”
107. “Qarabağ” – “Sumqayıt”
108. “Qəbələ” – “İnter”
XXVIII tur
29 aprel (şənbə)
109. “Kəpəz” – “İnter”
110. “Sumqayıt” – “Qəbələ”
111. “Neftçi” – “Qarabağ”
112. AZAL – “Zirə”
4 may
Avropa Liqası (1/2 final)
5 may (çərşənbə)
Ölkə kuboku, final
11 may
Avropa Liqası (1/2 final)
24 may
Avropa Liqası (final)
3 iyun
Çempionlar Liqası (final)