Gənclər və İdman Nazirliyi bu ilin yayında - 5-21 avqustda Braziliyanın Rio de Janeyro şəhərində keçiriləcək Olimpiya Oyunlarina lisenziya qazanmış Azərbaycan idmançılarının siyahısını açıqlayıb.
Modern.az saytı nazirliyin mətbuat xidmətinə istinad həmin siyahını təqdim edir:
S/S | Soyadı, adı
| İdman növü və fənni |
Səlimov Albert | Boks (60 kq) | |
Elvin Məmişzadə | Boks (52 kq) | |
Pərviz Bağırov | Boks (69 kq) | |
Cavid Çələbiyev | Boks (56 kq) | |
Lorenzo Sotomayor | Boks (64 kq) | |
Abdulkadir Abdullayev | Boks (-91 kq) | |
Məhəmmədrəsul Məcidov | Boks (+91 kq) | |
Yana Alekseyevna | Boks (60 kq) | |
Skidan Hanna | Atletika (çəkic tullama) | |
| Nazim Babayev | Atletika (üç təkanla tullanma) |
| Hayle İbrahimov | Atletika (5000 m. məsafəyə qaçış) |
| Aleksandr Aleksandrov/Boris Yotov | Akademik avarçəkmə (2000 m. ikinəfərlik qayıq) |
| Valentin Demyanenko | Kanoe (200m. birnəfərlik qayıq) |
| İnna Osipenko-Rodomska | Kayak (200 m. birnəfərlik qayıq) |
| İnna Osipenko-Rodomska | Kayak (500 m. birnəfərlik qayıq) |
| Yure Meqliç | Kanoe-slalom (birnəfərlik qayıq) |
| Elvin Mürsəliyev | Yunan-Roma güləşi (75 kq) |
| Rövşən Bayramov | Yunan-Roma güləşi (59 kq) |
| Rəsul Cunayev | Yunan-Roma güləşi (66 kq) |
| Sabah Şəriəti | Yunan-Roma güləşi (130 kq) |
| Saman Təhmasibi | Yunan-Roma güləşi (85 kq) |
| Mariya Stadnik | Qadın güləşi (48 kq) |
| Anjela Doroqan | Qadın güləşi (53 kq) |
| Yuliya Ratkeviç | Qadın güləşi (58 kq) |
| Mircəlal Həsənzadə | Sərbəst güləş (57 kq) |
| Toğrul Əsgərov | Sərbəst güləş (65 kq) |
| Məhəmmədhacı Xatiyev | Sərbəst güləş (86 kq) |
| Xetaq Qazyumov | Sərbəst güləş (97 kq) |
| Cəmaləddin Məhəmmədov | Sərbəst güləş (125 kq) |
| Cəbrayıl Həsənov | Sərbəst güləş (74 kq) |
| Marina Durunda | Bədii gimnastika |
| Oleq Stepko | İdman gimnastikası |
| Petro Paxnyuk | İdman gimnastikası |
| Komanda hesabında 4 nəfər | Ağır atletika |
| Komanda hesabında 4 nəfər | Ağır atletika |
| Komanda hesabında 4 nəfər | Ağır atletika |
| Komanda hesabında 4 nəfər | Ağır atletika |
| Radik İsayev | Taekvondo (+80 kq) |
| Fəridə Əzizova | Taekvondo (67 kq) |
| Milad Beigi Harçeqani | Taekvondo (-80 kq) |
| Patimat Abakarova | Taekvondo (49 kq) |
| Maksim Averin | Velosiped (şosse) |
| Olqa İsmayılova | Velosiped (keyrin) |
| Olqa İsmayılova | Velosiped (sprint) |
| Maksim Şemberev | Üzgüçülük (400 metr məsafəyə kompleks üzmə) |
| Maksim Şemberev | Üzgüçülük (1500 met məsafəyə sərbəst üsulla üzmə) |
| Sabina Mikina | Qılıncoynatma (sablya) |
| Rostislav Pevtsov | Triatlon |
| Olqa Senyuk | Kamandan oxatma |
| Ruslan Lunyov | Güllə atıcılığı |
Modern.az