Ötən gecə UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinin 4-cü turuna yekun vurulub.
Modern.az xəbər verir ki, komandalar 23 oyunda qarşılaşıblar.
Təmsilçimiz “Qarabağ” A qrupunda Bakıda heç-heçə etdiyi (2:2) APOEL-ə Kiprdə uduzub - 1:2. Qrupun digər oyununda isə "Sevilya" "Düdelanj"ın qonağı olub və 5:2 hesabı ilə qalib gəlib.
4-cü turun oyunlarından sonra "Sevilya", "Bazel" və "Seltik" növbəti mərhələyə vəsiqəni təmin edib.
Avropa Liqası
4-cü tur
A qrupu
APOEL (Kipr) - “Qarabağ” (Azərbaycan) - 2:1
“Düdelanj” (Lüksemburq) - “Sevilya” (İspaniya) - 2:5
1. | Sevilya | 4 | 4 | 0 | 0 | 12:2 | 12 |
2. | APOEL | 4 | 1 | 1 | 2 | 7:8 | 4 |
3. | Qarabağ | 4 | 1 | 1 | 2 | 7:8 | 4 |
4. | Düdelanj | 4 | 1 | 0 | 3 | 7:15 | 3 |
B qrupu
“Kopenhagen” (Danimarka) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - 1:1
“Luqano” (İsveçrə) – “Malmö” (İsveç) - 0:0
1. | Kopenhagen | 4 | 1 | 3 | 0 | 4:3 | 6 | |
2. | Dinamo Kiyev | 4 | 1 | 3 | 0 | 3:2 | 6 | |
3. | Malmö | 4 | 1 | 2 | 1 | 3:3 | 5 | |
4. | Luqano | 4 | 0 | 2 | 2 | 1:3 | 2 |
C qrupu
“Bazel” (İsveçrə) – “Xetafe” (İspaniya) - 2:1
“Krasnodar” (Rusiya) – “Trabzonspor” (Türkiyə) - 3:1
1. | Bazel | 4 | 3 | 1 | 0 | 10:3 | 10 | |
2. | Xetafe | 4 | 2 | 0 | 2 | 4:4 | 6 | |
3. | Krasnodar | 4 | 2 | 0 | 2 | 6:8 | 6 | |
4. | Trabzonspor | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:8 | 1 |
D qrupu
LASK (Avstriya) – PSV (Niderland) - 4:1
“Rusenborq” (Norveç) – “Sportinq” (Portuqaliya) - 0:2
1. | Sportinq | 4 | 3 | 0 | 1 | 7:4 | 9 | |
2. | LASK | 4 | 2 | 1 | 1 | 6:3 | 7 | |
3. | PSV | 4 | 2 | 1 | 1 | 8:7 | 7 | |
4. | Rosenborq | 4 | 0 | 0 | 4 | 1:8 | 0 |
E qrupu
ÇFR (Kluj, Ruminiya) – “Renn” (Fransa) - 1:0
“Latsio” (İtaliya) – “Seltik” (Şotlandiya) - 1:2
1. | Seltik | 4 | 3 | 1 | 0 | 7:3 | 10 | |
2. | ÇFR | 4 | 3 | 0 | 1 | 4:3 | 9 | |
3. | Latsio | 4 | 1 | 0 | 3 | 5:7 | 3 | |
4. | Renn | 4 | 0 | 1 | 3 | 2:5 | 1 |
F qrupu
21:55. “Standard” (Belçika) – “Ayntraxt” (Almaniya) - 2:1
Qollar: Vanheusden, 56 (1:0), Kostiç, 65 (1:1), Lestoenne, 90 (2:1)
1. | Arsenal | 4 | 3 | 1 | 0 | 11:3 | 10 | |
2. | Standard | 4 | 2 | 0 | 2 | 5:7 | 6 | |
3. | Ayntraxt Frankfurt | 4 | 2 | 0 | 2 | 4:6 | 6 | |
4. | Vitoriya Qimareynş | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:7 | 1 |
G qrupu
“Feyenoord” (Niderland) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 1:1
“Reyncers” (Şotlandiya) – “Porto” (Portuqaliya) - 2:0
1. | Yanq Boyz | 4 | 2 | 1 | 1 | 6:4 | 7 | |
2. | Reyncers | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:3 | 7 | |
3. | Feyenoord | 4 | 1 | 1 | 2 | 3:4 | 4 | |
4. | Portu | 4 | 1 | 1 | 2 | 3:6 | 4 |
H qrupu
“Espanyol” (İspaniya) – “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) - 6:0
“Ferentsvaroş” (Macarıstan) – SSKA (Moskva, Rusiya) - 0:0
1. | Espanyol | 4 | 3 | 1 | 0 | 10:1 | 10 | |
2. | Ludoqorets | 4 | 2 | 0 | 2 | 8:8 | 6 | |
3. | Ferençvaros | 4 | 1 | 2 | 1 | 2:4 | 5 | |
4. | SSKA | 4 | 0 | 1 | 3 | 1:8 | 1 |
İ qrupu
“Aleksandriya” (Ukrayna) – “Sent-Etyen” (Fransa) - 2:2
“Volfsburq” (Almaniya) – “Gent” (Belçika) - 1:3
1. | Gent | 4 | 2 | 2 | 0 | 9:6 | 8 | |
2. | Volfsburq | 4 | 1 | 2 | 1 | 7:7 | 5 | |
3. | Sent Etyen | 4 | 0 | 3 | 1 | 6:7 | 3 | |
4. | Aleksandriya | 4 | 0 | 3 | 1 | 5:7 | 3 |
J qrupu
“Borussiya” (Mönxenqladbax, Almaniya) – “Roma” (İtaliya) - 2:1
“Volfsberq” (Avstriya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) - 0:3
1. | Başakşəhər | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:5 | 7 | |
2. | Borussiya Münhenqladbax | 4 | 1 | 2 | 1 | 4:7 | 5 | |
3. | Roma | 4 | 1 | 2 | 1 | 7:4 | 5 | |
4. | Volfsberger | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:5 | 4 |
K qrupu
“Braqa” (Portuqaliya) – “Beşiktaş” (Türkiyə) - 3:1
“Vulverhempton” (İngiltərə) – “Slovan” (Slovakiya) - 1:0
1. | Braqa | 4 | 3 | 1 | 0 | 8:4 | 10 | |
2. | Vulverhemptom | 4 | 3 | 0 | 1 | 4:2 | 9 | |
3. | Slovan Bratislava | 4 | 1 | 1 | 2 | 7:7 | 4 | |
4. | Beşiktaş | 4 | 0 | 0 | 4 | 4:10 | 0 |
L qrupu
“Astana” (Qazaxıstan) – “AZ Alkmar” (Niderland) - 0:5
“Mançester Yunayted” (İngiltərə) – “Partizan” (Serbiya) - 3:0
1. | Mançester Yunayted | 4 | 3 | 1 | 0 | 5:0 | 10 |
2. | AZ Alkmaar | 4 | 2 | 2 | 0 | 13:2 | 8 |
3. | Partizan | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:7 | 4 |
4. | Astana | 4 | 0 | 0 | 4 | 1:14 | 0 |