Ötən gecə UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsinə yekun vurulub.
Modern.az xəbər verir ki, 1/16 finala yüksələn bütün komandalar da artıq müəyyənləşib.
Son turda qrupdan çıxamaq şansını itirən təmsilçimiz "Qarabağ" Bakıda "Düdelanj"ı qəbul edib və bərabərə qalıb - 1:1.
Türkiyənin “Başakşəhər” klubu qələbə sayəsində pley-offa yüksəlib.
12 dekabr
UEFA Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
6-cı tur
A qrupu
“Qarabağ” (Azərbaycan) – “Düdelanj” (Lüksemburq) - 1:1
APOEL (Kipr) – “Sevilya” (İspaniya) - 1:0
1. | Sevilya | 6 | 5 | 0 | 1 | 14:3 | 15 | |
2. | APOEL | 6 | 3 | 1 | 2 | 10:8 | 10 | |
3. | Qarabağ | 6 | 1 | 2 | 3 | 8:11 | 5 | |
4. | Düdelanj | 6 | 1 | 1 | 4 | 8:18 | 4 |
B qrupu
“Kopenhagen” (Danimarka) – “Malmö” (İsveç) - 0:1
“Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Luqano”(İsveçrə) - 1:1
1. | Malmö | 6 | 3 | 2 | 1 | 8:6 | 11 | |
2. | Kopenhagen | 6 | 2 | 3 | 1 | 5:4 | 9 | |
3. | Dinamo Kiyev | 6 | 1 | 4 | 1 | 7:7 | 7 | |
4. | Luqano | 6 | 0 | 3 | 3 | 2:5 | 3 |
C qrupu
“Bazel” (İsveçrə) – “Trabzonspor” (Türkiyə) - 2:0
“Xetafe” (İspaniya) – “Krasnodar” (Rusiya) - 3:0
1. | Bazel | 6 | 4 | 1 | 1 | 12:4 | 13 | |
2. | Xetafe | 6 | 4 | 0 | 2 | 8:4 | 12 | |
3. | Krasnodar | 6 | 3 | 0 | 3 | 7:11 | 9 | |
4. | Trabzonspor | 6 | 0 | 1 | 5 | 3:11 | 1 |
D qrupu
LASK (Avstriya) – “Sportinq” (Portuqaliya) - 3:0
PSV (Niderland) – “Rusenborq” (Norveç) - 1:1
1. | LASK | 6 | 4 | 1 | 1 | 11:4 | 13 | |
2. | Sportinq | 6 | 4 | 0 | 2 | 11:7 | 12 | |
3. | PSV | 6 | 2 | 2 | 2 | 9:12 | 8 | |
4. | Rusenborq | 6 | 0 | 1 | 5 | 3:11 | 1 |
E qrupu
ÇFR (Ruminiya) – “Seltik” (Şotlandiya) - 2:0
“Renn” (Fransa) – “Latsio” (İtaliya) - 2:0
1. | Seltik | 6 | 4 | 1 | 1 | 10:6 | 13 | |
2. | ÇFR | 6 | 4 | 0 | 2 | 6:4 | 12 | |
3. | Latsio | 6 | 2 | 0 | 4 | 6:9 | 6 | |
4. | Renn | 6 | 1 | 1 | 4 | 5:8 | 4 |
F qrupu
“Standard” (Belçika) – “Arsenal” (İngiltərə) - 2:2
“Ayntraxt” (Almaniya) – “Vitoriya” (Portuqaliya) - 2:3
1. | Arsenal | 6 | 3 | 2 | 1 | 14:7 | 11 | |
2. | Ayntraxt Frankfurt | 6 | 3 | 0 | 3 | 8:10 | 9 | |
3. | Standard | 6 | 2 | 2 | 2 | 8:10 | 8 | |
4. | Vitoriya | 6 | 1 | 2 | 3 | 7:10 | 5 |
G qrupu
“Reyncers” (Şotlandiya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 1:1
“Porto” (Portuqaliya) – “Feyenoord” (Niderland)- 3:2
1. | Portu | 6 | 3 | 1 | 2 | 8:9 | 10 |
2. | Reyncers | 6 | 2 | 3 | 1 | 8:6 | 9 |
3. | Yanq Boyz | 6 | 2 | 2 | 2 | 8:7 | 8 |
4. | Feyenoord | 6 | 1 | 2 | 3 | 7:9 | 5 |
H qrupu
“Espanyol” (İspaniya) – SSKA (Moskva, Rusiya) - 0:1
“Lüdoqorets” (Bolqarıstan) – “Ferentsvaroş” (Macarıstan) - 1:1
1. | Espanyol | 6 | 3 | 2 | 1 | 12:4 | 11 |
2. | Ludoqorets | 6 | 2 | 2 | 2 | 10:10 | 8 |
3. | Ferentsvaroş | 6 | 1 | 4 | 1 | 5:7 | 7 |
4. | SSKA | 6 | 1 | 2 | 3 | 3:9 | 5 |
İ qrupu
“Volfsburq” (Almaniya) – “Sent-Etyen” (Fransa) - 1:0
“Gent” (Belçika) – “Aleksandriya” (Ukrayna) - 2:1
1. | Gent | 6 | 3 | 3 | 0 | 11:7 | 12 |
2. | Volfsburq | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:7 | 11 |
3. | Sent-Etyen | 6 | 0 | 4 | 2 | 6:8 | 4 |
4. | Aleksandriya | 6 | 0 | 3 | 3 | 6:10 | 3 |
J qrupu
“Borussiya” (Mönxenqladbax, Almaniya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) - 1:2
“Roma” (İtaliya) – “Volfsberq” (Avstriya) - 2:2
1. | Başakşəhər | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:9 | 10 |
2. | Roma | 6 | 2 | 3 | 1 | 12:6 | 9 |
3. | Borussiya Münhenqladbax | 6 | 2 | 2 | 2 | 6:9 | 8 |
4. | Volfsberqer | 6 | 1 | 2 | 3 | 7:8 | 5 |
K qrupu
"Vulverhempton" (İngiltərə) - "Beşiktaş" (Türkiyə) - 4:0
"Slovan" (Bratislava, Slovakiya) - "Braqa" (Portuqaliya) - 2:4
1. | Braga | 6 | 4 | 2 | 0 | 15:9 | 14 |
2. | Volverhempton | 6 | 4 | 1 | 1 | 11:5 | 13 |
3. | Slovan Bratislava | 6 | 1 | 1 | 4 | 10:13 | 4 |
4. | Beşiktaş | 6 | 1 | 0 | 5 | 6:15 | 3 |
L qrupu
“Mançester Yunayted” (İngiltərə) – “AZ Alkmar” (Niderland) - 4:0
“Partizan” (Serbiya) – “Astana” (Qazaxıstan) - 4:1
1. | Mançester Yunayted | 6 | 4 | 1 | 1 | 10:2 | 13 |
2. | AZ Alkmaar | 6 | 2 | 3 | 1 | 15:8 | 9 |
3. | Partizan | 6 | 2 | 2 | 2 | 10:10 | 8 |
4. | Astana | 6 | 1 | 0 | 5 | 4:19 | 3 |