“İslahat Bloku” siyasi partiyalar bloku tərəfindən Milli Məclisə 7 noyabr 2010-cu il tarixə təyin olunmuş seçkilərdə müvafiq seçki dairələri üzrə deputatlığa namizədliyi irəli sürülmüş şəxslərin siyahısını aşıqlayıb.
Qeyd edək ki, bu bloka Bütöv Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası, Böyük Quruluş Partiyası və Ədalət Partiyası daxildir.
Modern.az siyahını təqdim edir.
Sıra sayı | Dairənin № | Seçki Dairəsi | Deputatlığa namizədin adı, atasının adı, soyadı | Deputatlığa namizədi irəli sürən partiya | ||||||||
1. | 4 saylı | Naxçıvan şəhər | Şıxəliyev Həsən Sabir oğlu | BQP | ||||||||
2. | 5 saylı | Şahbuz - Babək | Yusifbəyli Fərəc Aydın oğlu | BAXCP | ||||||||
3. | 6 saylı | Culfa – Babək | İmanov Fətəli Atakişi oğlu | BAXCP | ||||||||
4. | 7 saylı | Ordubad - Culfa | Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu | BAXCP | ||||||||
5. | 8 saylı | Binəqədi birinci | Kərimov Fazil Xalıq oğlu | BQP | ||||||||
6. | 9 saylı | Binəqədi ikinci | İmaməliyev Dünyamalı Mirəli oğlu | BАХЪП | ||||||||
7. | 10 saylı | Binəqədi üçüncü | Abdullayev Söhrab İsa oğlu | BAXCP | ||||||||
8. | 11 saylı | Qaradağ | Soltanov Ağaəmi Balaəmi oğlu | BQP | ||||||||
9. | 12 saylı | Qaradağ – Binəqədi -Yasamal | Nağıyev Mehdi Nağı oğlu | BQP | ||||||||
10. | 13 saylı | Xəzər birinci | Salayeva Zülfiyyə Bəhlul qızı | BAXCP | ||||||||
11. | 15 saylı | Yasamal birinci | Həkimov Ülvi Mürsəl oğlu | BQP | ||||||||
12. | 16 saylı | Yasamal ikinci | Həsənli Elmir Baxşəli oğlu | BAXCP | ||||||||
13. | 17 saylı | Yasamal üçüncü | Babazədə Oqtay Baba oğlu | ƏP | ||||||||
14. | 18 saylı | Nərimanov - Nizami | İbrahimov Telman Sadət oğlu | BAXCP | ||||||||
15. | 19 saylı | Nərimanov birinci | Əsgərova Asya Qasım qızı | ƏP | ||||||||
16. | 20 saylı | Nərimanov ikinci | Naibova Mirvari Kəyan qızı | BQP | ||||||||
17. | 21 saylı | Nəsimi birinci | Məmmədov İbrahim Umud oğlu | BQP | ||||||||
18. | 22 saylı | Nəsimi ikinci | Bayramov İbrahim Duman oğlu | ƏP | ||||||||
19. | 23 saylı | Nəsimi – Səbail | Almuradov Rasim Allahverdi oğlu | BAXCP | ||||||||
20. | 24 saylı | Nizami birinci | Rüstəmbəyli Hidayət Əşrəf oğlu | ƏP | ||||||||
21. | 25 saylı | Nizami ikinci | Şükürlü Elxan Nəriman oğlu | ƏP | ||||||||
22. | 26 saylı | Sabunçu birinci | Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu | BQP | ||||||||
23. | 27 saylı | Sabunçu ikinci | Rəhimov Mikayıl Rəhman oğlu | BAXCP | ||||||||
24. | 28 saylı | Sabunçu üçüncü | Quliyev Telman Nüsrət oğlu | BQP | ||||||||
25. | 29 saylı | Səbail | Məmmədov Eyvaz Çərkəz oğlu | BQP | ||||||||
26. | 30 saylı | Suraxanı birinci | Nəcəfov İxtiyar Ağaqulu oğlu | BAXCP | ||||||||
27. | 31 saylı | Suraxanı ikinci | Əliyev Etibar Qasım oğlu | BQP | ||||||||
28. | 32 saylı | Suraxanı üçüncü | Rəhimov Mütəllim Qara oğlu | ƏP | ||||||||
29. | 33 saylı | Xətai birinci | Qəribov Rafiq Yusif oğlu | BQP | ||||||||
30. | 34 saylı | Xətai ikinci | Əliyev Teyyub Qəni oğlu | ATP | ||||||||
31. | 36 saylı | Xətai dördüncü | İsmayıl Cavid Cabbar oğlu | BQP | ||||||||
32. | 37 saylı | Nizami birinci (Gəncə) | Mirzəyev Azər Aydın oğlu | BQP | ||||||||
33. | 38 saylı | Nizami ikinci (Gəncə) | Həsənov Adil Məzahir oğlu | ƏP | ||||||||
34. | 39 saylı | Kəpəz birinci (Gəncə) | Qocayev Nurəddin Səyyad oğlu | BAXCP | ||||||||
35. | 40 saylı | Kəpəz ikinci (Gəncə) | Əfəndiyev Ayaz Viladdin oğlu | BQP | ||||||||
36. | 41 saylı | Sumqayıt birinci | Əliyev Əjdər Məmməd oğlu | BQP | ||||||||
37. | 42 saylı | Sumqayıt ikinci | Babayev Kamran Qəhrəman oğlu | ƏP | ||||||||
38. | 43 saylı | Sumqayıt üçüncü | Kərimov Kərim Məmmədhəsən oğlu | BQP | ||||||||
39. | 44 saylı | Sumqayıt - Abşeron | Şirinova Arzu Xasay qızı | BAXCP | ||||||||
40. | 45 saylı | Abşeron | Orduxanov Niyaməddin Orduxan oğlu | BAXCP | ||||||||
41. | 46 saylı | Şirvan | Şəmmədov Əlitehran Tərlan oğlu | BQP | ||||||||
42. | 47 saylı | Mingəçevir | Əhmədov Elçin Şərif oğlu | BAXCP | ||||||||
43. | 48 saylı | Yevlax | Əliyev Mehrəlı Kəlbəli oğlu | ƏP | ||||||||
44. | 49 saylı | Yevlax – Mingəçevir | Mustafayev Əmrah Əhməd oğlu | BAXCP | ||||||||
45. | 50 saylı | Qobustan – Xızı - Quba | Cəbrayılov Məhəmməd Soltan oğlu | BQP | ||||||||
46. | 51 saylı | Qusar | Niftalıyev Niftalı Əhmədxan oğlu | BAXCP | ||||||||
47. | 52 saylı | Quba | Ağarzayev Əşrəf Süleyman oğlu | BAXCP | ||||||||
48. | 53 saylı | Quba - Qusar | Əhmədov Zaur Əli oğlu | ƏP | ||||||||
49. | 54 saylı | Şabran – Siyəzən | İsmayılov Rəşad Fail oğlu | ƏP | ||||||||
50. | 55 saylı | Xaçmaz şəhər | Məmmədov Zöhrab Seyidağa oğlu | BAXCP | ||||||||
51. | 56 saylı | Xaçmaz kənd | Əliyev Arif Əbülfəz oğlu | ƏP | ||||||||
52. | 57 saylı | Kürdəmir | Babayev Qubad Çoban oğlu | ƏP | ||||||||
53. | 58 saylı | Hacıqabul – Kürdəmir | Yusifov Şahin Qayıbalı oğlu | BAXCP | ||||||||
54. | 59 saylı | Salyan | Dadaşov Ağababa Rafael oğlu | ƏP | ||||||||
55. | 61 saylı | Neftçala | Sərdarov Hüseynağa Manaf oğlu | ƏP | ||||||||
56. | 62 saylı | Saatlı | Əhmədov Raifq Ələsgər oğlu | BQP | ||||||||
57. | 63 saylı | Sabirabad birinci | Rəsulzadə Sabutay Rəsul oğlu | BAXCP | ||||||||
58. | 64 saylı | Sabirabad ikinci | Kapitanov Rövşən Zəkəriyyə oğlu | BAXCP | ||||||||
59. | 65 saylı | Saatlı - Sabirabad – Kürdəmir | Qafarov Vüqar Sədiyar oğlu | BAXCP | ||||||||
60. | 66 saylı | Biləsuvar | Cəbrayılov Azər Sarıbala oğlu | BQP | ||||||||
61. | 69 saylı | Cəlilibad – Masallı – Biləsuvar | Ağayev Ələsgər Xalıq oğlu | ƏP | ||||||||
62. | 70 saylı | Masallı şəhər | Hüseynov Qüdrət Əbülhəsən oğlu | BQP | ||||||||
63. | 72 saylı | Yardımlı – Masallı | Əliyev Ağasəf İltifat oğlu | ƏP | ||||||||
64. | 73 saylı | Lənkəran şəhər | Mirzəbəyli Elçin Əbdülrəhim oğlu | BAXCP | ||||||||
65. | 74 saylı | Lənkəran kənd | Fətullayev Şadulla Feyzi oğlu | ƏP | ||||||||
66. | 75 saylı | Lənkəran - Masallı | İsrafilov Fərhad Əmiraslan oğlu | BAXCP | ||||||||
67. | 76 saylı | Lənkəran – Astara | Əmirov Mübariz Höcətulla oğlu | BAXCP | ||||||||
68. | 77 saylı | Astara | Əliyev Qaya İbad oğlu | BAXCP | ||||||||
69. | 78 saylı | Lerik | Şahbazov Tahir Seyidəli oğlu | BAXCP | ||||||||
70. | 79 saylı | İmişli | Məmmədov Məqsud Məlikməmməd oglu | BQP | ||||||||
71. | 80 saylı | İmişli – Beyləqan | Rəhimov Rəhim Şükür oğlu | BAXCP | ||||||||
72. | 81 saylı | Beyləqan | Hüseynov Aydın Manur oğlu | BAXCP | ||||||||
73. | 82 saylı | Ağcabədi | Əliyev Məhəmməd Fətulla oğlu | BAXCP | ||||||||
74. | 84 saylı | Füzuli | Həsənov Mənsim Şirin oğlu | BAXCP | ||||||||
75. | 85 saylı | Şamaxı | Fətəliyev Akif Saleh oğlu | ƏP | ||||||||
76. | 86 saylı | İsmayıllı | Həsənov Bəxtiyar Kamil oğlu | BQP | ||||||||
77. | 87 saylı | Ağsu-İsmayıllı | Şahbazov Elcin Fazil oğlu | BAXCP | ||||||||
78. | 88 saylı | Göyçay | Əzizov Rövşən Novruz oğlu | BAXCP | ||||||||
79. | 89 saylı | Göyçay – Ağdaş | Zeynalov Bəxtiyar Əli oğlu | BAXCP | ||||||||
80. | 91 saylı | Ucar | Cəbrayılov Malik Abbas oğlu | BAXCP | ||||||||
81. | 92 saylı | Zərdab – Ucar | Əzizov Mehman Cəfər oğlu | BAXCP | ||||||||
82. | 93 saylı | Bərdə şəhər | Əsədov Gəray Xəlil oğlu | BAXCP | ||||||||
83. | 94 saylı | Bərdə kənd | Əsgərov Bəxşeyiş Məmməd oğlu | BQP | ||||||||
84. | 96 saylı | Goranboy – Naftalan | Həziquliev Əli Sevindik oğlu | BAXCP | ||||||||
85. | 97 saylı | Goranboy – Ağdam – Tərtər | Yusifov Çingiz Vəsait oğlu | BQP | ||||||||
86. | 98 saylı | Şəmkir şəhər | Orucov Iqbal Əli oğlu | ƏP | ||||||||
87. | 99 saylı | Şəmkir kənd | Yusifov Namiq Səyyad oğlu | BAXCP | ||||||||
88. | 100 saylı | Şəmkir - Daşkəsən | İbrahimov Əkbər Əkbər oğlu | BAXCP | ||||||||
89. | 101 saylı | Göy-Göl– Daşkəsən | Verdiyev Süleyman İmanqulu oğlu | ƏP | ||||||||
90. | 102 saylı | Samux – Şəmkir | Huseynov Nəriman Lətif oğlu | BAXCP | ||||||||
91. | 103 saylı | Gədəbəy | Cabbarov Bəhruz Ərzuman oğlu | BAXCP | ||||||||
92. | 104 saylı | Gədəbəy – Tovuz | Qurbanov Elçin İbad oğlu | ƏP | ||||||||
93. | 106 saylı | Tovuz - Qazax - Ağstafa | İsmayılov İlyas Abbas oğlu | ƏP | ||||||||
94. | 107 saylı | Qazax | İbrahimov Valeh Aydın oğlu | BQP | ||||||||
95. | 108 saylı | Ağstafa | Əhmədov Tariyel Məmməd oğlu | BAXCP | ||||||||
96. | 109 saylı | Balakən | Məmmədov Şahbala Eyvaz oğlu | BAXCP | ||||||||
97. | 113 saylı | Şəki şəhər | Mənsimov Telman Məmmədəli oğlu | BAXCP | ||||||||
98. | 114 saylı | Şəki kənd birinci | Rzayev Natiq Nadir oğlu | BAXCP | ||||||||
99. | 115 saylı | Şəki kənd ikinci | Ələkbərov Fərhad Nazim oğlu | BAXCP | ||||||||
100. | 116 saylı | Qəbələ | Dadaşov İntiqam İkram oğlu | BAXCP | ||||||||
101. | 117 saylı | Oğuz – Qəbələ | İbrahimov Oqtay Vəli oğlu | BQP | ||||||||
102. | 118 saylı | Ağdam şəhər | Hüseynov Qənimət Fərman oğlu | ƏP | ||||||||
103. | 120 saylı | Cəbrayıl - Qubadlı | Minbaşıyev Adil Nadir oğlu | ƏP | ||||||||
104. | 121 saylı | Laçın | İsmayılov Faiq İslam oğlu | BAXCP | ||||||||
105. | 123 saylı | Kəlbəcər | Zamanlı Allahverdi Xasay oğlu | BAXCP | ||||||||
106. | 125 saylı | Zəngilan - Qubadlı | Haqverdiyev Haqverdi Aslan oğlu | BQP | ||||||||
Modern.az