Arxiv
13 İyul 2019, 09:14 | PARLAMENT
IV çağırış Milli Məclisin deputatları kimlər olub? - SİYAHI

Milli Məclisin vaxtından əvvəl buraxılacağı barədə yayılan söz-söhbəti həm hakimiyyət nümayəndələri, həm də parlament rəsmiləri təkzib ediblər. Amma sosial şəbəkələrdə belə müzakirələr davam etməkdədir. 


Cəmiyyətdə Milli Məclislə bağlı müzakirələri və marağı nəzərə alaraq, yaxın tarixdə - müstəqillik dönəmində parlamentin üzvləri olmuş deputatların siyahısını diqqətinizə çatdırmaqda davam edirik.

Üçüncü çağırış Milli Məclisin deputatlarının da SİYAHISINI dərc etmişdik.

Bu gün Dördüncü çağırış Milli Məclisin üzvləri kimlər olub, onu xatırladacağıq.

Dördüncü çağırış Milli Məclisə seçkilər 2010-cu ildə keçirilib. Üçüncü çağırışda olduğu kimi, Dördüncü çağırış da seçkiləri tək sistemlə - majoritar (birmandatlı) qaydada keçirilib. Milli Məclisin hər çağırışının səlahiyyət müddəti 5 il olduğundan, 2010-cu ildə seçilən deputatlar 2015-ci ilin noyabrınadək parlamentin üzvü olublar.

 2010-2015-ci illərdə fəaliyyət göstərmiş 125 nəfərdən ibarət Dördüncü çağırış Milli Məclisə dörd deputat rəhbərlik edib: Sədr Oqtay Əsədov, sədrin birinci müavini Ziyafət Əsgərov, müavinlər Bahar Muradova və Valeh Ələsgərov.


IV çağırış parlametin üzvlərinin tam siyahısını təqdim edirik:


 

 

Soyadı, adı, 
atasının adı

Doğum ili

Təhsili

Partiya 
mənsubiyyəti

Seçildiyi seçki dairəsinin 
nömrəsi və adı

Talıbov Vasif 
Yusif oğlu

1960

Ali

YAP-ın üzvü

1 saylı Şərur – Sədərək

Həbibbəyli İsa 
Əkbər oğlu

1949

Ali

YAP-ın üzvü

2 saylı Şərur seçki dairəci

Möhbalıyev Səttar 
Suliddin oğlu

1955

Ali

Bitərəf

3 saylı Babək-Kəngərli seçki dairəsi

İbrahimov Eldar 
Rza oğlu

1945

Ali

YAP-ın üzvü

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi

Novruzov Siyavuş 
Dünyamalı oğlu

1969

Ali

YAP-ın üzvü

5 saylı Şahbuz - Babək seçki dairəsi

Hacıyev İsmayıl 
Muxtar oğlu

1951

Ali

YAP-ın üzvü

6 saylı Culfa - Babək seçki dairəsi

Həsənquliyev Qüdrət 
Müzəffər oğlu

1965

Ali

Bütöv Azərbaycan Xalq 
Cəbhəsi Partiyasının sədri

7 saylı Ordubad - Culfa seçki dairəsi

Əsədov Oqtay 
Sabir oğlu

1955

Ali

YAP-ın üzvü

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

Cəbrayılov Rafael 
Kamil oğlu

1958

Ali

Bitərəf

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

Musayev Madər 
Ələsgər oğlu

1947

Ali

Bitərəf

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Vəliyev Ağalar 
İsrəfil oğlu

1957

Ali

YAP-ın üzvü

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

Zabelin Mixail 
Yuryeviç

1946

Ali

YAP-ın üzvü

12 saylı Qaradağ - Binəqədi - Yasamal seçki dairəsi

Əliyev Rauf 
Asif oğlu

1956

Ali

YAP-ın üzvü

13 saylı Xəzər birinci seçki dairəsi

Əliyeva Mehriban 
Arif qızı

1964

Ali

YAP-ın üzvü

14 saylı Xəzər ikinci seçki dairəsi

Hüseynov Etibar 
Əli oğlu

1968

Ali

 Bitərəf

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Məhərrəmov Abel 
Məmmədəli oğlu

1950

Ali

YAP-ın üzvü

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Quliyev Ülvi 
Zahid oğlu

1966

Ali

 Bitərəf

17 saylı Yasamal üçüncü 
seçki dairəsi

Musabəyov Rasim 
Nəsrəddin oğlu

1951

Ali

Bitərəf

18 saylı Nərimanov - Nizami seçki dairəsi

Əhmədov Əli 
Cavad oğlu

1953

Ali

YAP-ın üzvü

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

Əliyev Adil 
Abış oğlu

1969

Ali

Bitərəf

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Mustafayeva Aytən 
İnqlab qızı

1968

Ali

Bitərəf

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

Mollazadə Asim 
Nazim oğlu

1953

Ali

Azərbaycan Demokratik İslahatlar Siyasi Partiyasının üzvü

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Səmədzadə Ziyad 
Əliabbas oğlu

1940

Ali

Bitərəf

23 saylı Nəsimi - Səbail seçki dairəsi

Abdullayev Rövnəq 
İbrahim oğlu

1965

Ali

YAP-ın üzvü

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Vəliyeva Sədaqət 
Süleyman qızı

1954

Ali

YAP-ın üzvü

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

Mustafa Fazil 
Qəzənfər oğlu

1965

Ali

Böyük Quruluş Partiyasının
Üzvü

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Salahzadə Qalib 
Aslan oğlu

1953

Ali

 YAP-ın üzvü

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Quliyev Eldar 
Allahyar oğlu

1951

Ali

Bitərəf

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Muradov Fuad 
Rauf oğlu

1979

Ali

Bitərəf

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Fətəliyeva Sevinc 
Həbib qızı

1979

Ali

 YAP-ın üzvü

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

Quliyev Fərəc 
İbrahim oğlu

1962

Ali

Milli Dirçəliş Hərəkatı 
Partiyasının sədri

31 saylı Siraxanı ikinci seçki dairəsi

Abıyev Ağacan 
Qulam oğlu

1937

Ali

YAP-ın üzvü

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Mirələmov Hüseynbala 
Fazil oğlu

1945

Ali

YAP-ın üzvü

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

Əhmədova Gülər 
Mikayıl qızı

1965

Ali

YAP-ın üzvü

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

Ağazadə İqbal 
Fehruz oğlu

1968

Ali

Azərbaycan Ümid Partiyasının
sədri

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

Seyidov Səməd 
İsmayıl oğlu

1964

Ali

YAP-ın üzvü

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Abbasov Aydın 
Abbas oğlu

1976

Ali

Bitərəf

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Hacıyev Asəf 
Hacı oğlu

1951

Ali

YAP-ın üzvü

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Fətiyev Xanlar 
Nuru oğlu

1972

Ali

YAP-ın üzvü

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Quliyev Musa 
İsa oğlu

1961

Ali

YAP-ın üzvü

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Abdullayeva Leyla 
Arif qızı

1959

Ali

YAP-ın üzvü

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Qasımlı Musa 
Cəfər oğlu

1957

Ali

 Bitərəf

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

Babayev Muxtar 
Bahadur oğlu

1967

Ali

YAP-ın üzvü

43 saylı Sumqayıt Abşeron seçki dairəsi

Salayev Hacı 
Hacı Baba oğlu

1968

Ali

Bitərəf

44 saylı Sumqayıt-Abşeron seçki dairəsi

Alışanov Arif 
Nizam oğlu

1960

Ali

Bitərəf

45 saylı Abşeron seçki dairəsi

Quliyev Azay 
Əjdər oğlu

1971

Ali

Bitərəf

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

Mirzəzadə Aydın 
Böyükkişi oğlu

1957

Ali

YAP-ın üzvü

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

Məmmədov İlham 
Kazım oğlu

1962

Ali

YAP-ın üzvü

48 saylı Yevlax seçki dairəsi

Hüseynov Əli 
Məhəmməd oğlu

1968

Ali

YAP-ın üzvü

49 saylı Yevlax - Mingəçevir seçki dairəsi

Xanlarova Zeynəb 
Yəhya qızı

1936

Ali

Bitərəf

50 saylı Qobustan-Xızı–Sumqayıt seçki dairəsi

Badamov Azər 
Camal oğlu

1968

Ali

 YAP-ın üzvü

51 saylı Qusar seçki dairəsi

Əhmədov Vahid 
Qazməmməd oğlu

1947

Ali

Bitərəf

52 saylı Quba seçki dairəsi

Abramov Yevda 
Sasunoviç

1948

Ali

YAP-ın üzvü

53 saylı Quba - Qusar seçki dairəsi

Süleymanov Tahir 
Süleyman oğlu

1948

Ali

YAP-ın üzvü

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Əşrəfov Arif 
Əşrəf oğlu

1958

Ali

 YAP-ın üzvü

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

Əliyev İlham 
Əli Səftər oğlu

1967

Ali

YAP-ın üzvü

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Qəribov Fərhad 
Həsən oğlu

1952

Ali

YAP-ın üzvü

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Hüseynov Rafael 
Baba oğlu

1954

Ali

Bitərəf

58 saylı Hacıqabul - Kurdəmir seçki dairəsi

Hüseynov Əliağa 
İzzət oğlu

1946

Ali

 Bitərəf

59 saylı Salyan seçki dairəsi

Ağamalı Fəzail 
Rəhim oğlu

1947

Ali

Ana Vətən Partiyasının üzvü

60 saylı Salyan - Neftçala seçki dairəsi

Rəhimzadə Arif 
Qafar oğlu

1941

Ali

YAP-ın üzvü

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Əliyev Cəlal 
Əlirza oğlu

1928

Ali

YAP-ın üzvü

62 saylı Saatlı seçki dairəsi

Osmanlı Ceyhun 
Yunis oğlu

1982

Ali

  Bitərəf

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Xəlilov Rüstəm 
Gülabba oğlu

1958

Ali

YAP-ın üzvü

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Əmiraslanov Əhliman 
Tapdıq oğlu

1947

Ali

YAP-ın üzvü

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

Kazımlı Xanhüseyn 
Hüseynağa oğlu

1942

Ali

Azərbaycan Sosial Rifah Partiyasının üzvü

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

Həsənov Malik 
Əvəz oğlu

1971

Ali

 YAP-ın üzvü

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

Kazımov Mirkazım 
Məhəmməd oğlu

1950

Ali

YAP-ın üzvü

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

İbrahimli Fəzail 
Feyruz oğlu

1951

Ali

Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının üzvü

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar 
seçki dairəsi

Əliyev Nəriman 
Əlibala oğlu

1968

Ali

YAP-ın üzvü

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Axundova Elmira 
Hüseyn qızı

1953

Ali

Bitərəf

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

Rüstəmxanlı Sabir 
Xudu oğlu

1946

Ali

Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının üzvü

72 saylı Yardımlı – Masallı seçki dairəsi

Quliyev Rüfət 
Atakişi oğlu

1963

Ali

Bitərəf

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Rəcəbli Hadi 
Musa oğlu

1947

Ali

YAP-ın üzvü

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

Paşazadə Cavanşir 
Hümmət oğlu

1953

Ali

YAP-ın üzvü

75 saylı Lənkəran – Masallı seçki dairəsi

Əsgərov Ziyafət 
Abbas oğlu

1963

Ali

YAP-ın üzvü

76 saylı Lənkəran – Astara seçki dairəsi

Cəfərov Aslan 
Məmmədhüseyn oğlu

1973

Ali

YAP-ın üzvü

77 saylı Astara seçki dairəsi

Məmmədov İqbal 
Nəriman oğlu

1965

Ali

YAP-ın üzvü

78 saylı Lerik seçki dairəsi

Qasımov Əsabil 
Qarakişi oğlu

1955

Ali

 YAP-ın üzvü

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Qənizadə Çingiz 
Aşralı oğlu

1957

Ali

Bitərəf

80 saylı İmişli - Beyləqan seçki dairəsi

Orucov Ayaz 
İsmayıl oğlu

1959

Ali

YAP-ın üzvü

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

Rzayev Tahir 
Musa oğlu

1950

Ali

YAP-ın üzvü

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

Abbasov Aqil 
Məhəmməd oğlu

1953

Ali

Bitərəf

83 saylı Ağcabədi - Füzuli seçki dairəsi

Muradova Bahar 
Əvəz qızı

1962

Ali

YAP-ın üzvü

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Süleymanov Elxan 
Sirac oğlu

1940

Ali

Bitərəf

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

Aslanov Novruzəli 
Davud oğlu

1963

Ali

Bitərəf

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

Cavadov Ərəstun 
Nurəddin oğlu

1948

Ali

YAP-ın üzvü

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

Hacıyev Sabir 
Kamal oğlu

1954

Ali

Vətəndaş Birliyi Partiyasının üzvü

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

Hacıyev Şəmsəddin 
Hümmət oğlu

1950

Ali

YAP-ın üzvü

89 saylı Göyçay – Ağdaş seçki dairəsi

Əsədullayev Çingiz 
Rauf oğlu

1960

Ali

Bitərəf

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

Məmmədov Elton 
Arzuman oğlu

1954

Ali

Bitərəf

91 saylı Ucar seçki dairəsi

Əliyeva Jalə 
Fazil qızı

1966

Ali

Bitərəf

92 saylı Zərdab - Ucar seçki dairəsi

Orucov Zahid 
Məhərrəm oğlu

1972

Ali

Ana Vətən Partiyasının üzvü

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Baxşəliyeva Gövhər 
Baxşəli qızı

1954

Ali

Bitərəf

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

Alıyev Sahib 
Eyvaz oğlu

1964

Ali

Bitərəf

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

Aslanov Mahir 
Məhəmmədəli oğlu

1949

Ali

Bitərəf

96 saylı Goranboy - Naftalan seçki dairəsi

Məmmədova Gülçöhrə
Hüseyn qızı

1953

Ali

 YAP-ın üzvü

97 saylı Goranboy Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

Qafarova Sahibə 
Əli qızı

1955

Ali

 YAP-ın üzvü

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

İbrahimgızı Məlahət İbrahim qızı

1958

Ali

YAP-ın üzvü

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Qurbanlı Mübariz 
Qəhrəman oğlu

1954

Ali

YAP-ın üzvü

100 saylı Şəmkir - Daşkəsən seçki dairəsi

Rzayev Rövşən 
Şükür oğlu

1962

Ali

Bitərəf

101 saylı Xanlar - Daşkəsən seçki dairəsi

Ələsgərov Valeh 
Feyruz oğlu

1946

Ali

Bitərəf

102 saylı Samux - Şəmkir seçki dairəsi

Hüseynova Sevinc 
Əmirəhməd qızı

1970

Ali

YAP-ın üzvü

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

Məmmədhəsənov Rafiq 
Musa oğlu

1945

Ali

YAP-ın üzvü

104 saylı Gədəbəy - Tovuz seçki dairəsi

Paşayeva Qənirə 
Ələsgər qızı

1975

Ali

Bitərəf

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

İsmayılov İlyas 
Abbas oğlu

1938

Ali

Ədalət Partiyasının üzvü

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

Vəliyev Əhməd 
Abdulkərim oğlu

1946

Ali

YAP-ın üzvü

107 saylı Qazax seçki dairəsi

Cəfərov Nizami 
Qulu oğlu

1959

Ali

YAP-ın üzvü

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

Aslanova Rəbiyyət 
Nurullah qızı

1951

Ali

YAP-ın üzvü

109 saylı Balakən seçki dairəsi

Atayev Hikmət 
İsmayıl oğlu

1953

Ali

YAP-ın üzvü

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

Əliyeva Kamilə 
Əliağa qızı

1967

Ali

 YAP-ın üzvü

111 saylı Zaqatala - Balakən seçki dairəsi

Kərimli Azər
Şəmşid oğlu

1964

Ali

Bitərəf

112 saylı Qax seçki dairəsi

Mahmudov Yaqub 
Mikayıl oğlu

1939

Ali

YAP-ın üzvü

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

Məsimli Əli 
Əhməd oğlu

1953

Ali

 Bitərəf

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

Feyziyev Cavanşir 
Əyyub oğlu

1963

Ali

 Bitərəf

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Heydərov Fəttah 
Səməd oğlu

1938

Ali

Bitərəf

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Naxçıvanlı Aqiyə 
Həbib qızı

1950

Ali

YAP-ın üzvü

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

Əliyev Bəxtiyar 
Həmzə oğlu

1961

Ali

Bitərəf

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Sadıqov Bəxtiyar 
Yusif oğlu

1951

Ali

YAP-ın üzvü

119 saylı Ağdam kənd 
seçki dairəsi

Şahverdiyev Astan 
Nuşrəvan oğlu

1947

Ali

YAP-ın üzvü

120 saylı Cəbrayil - Qubadlı seçki dairəsi

Fərəcov Nazim 
Fərəc oğlu

1960

Ali

YAP-ın üzvü

121 saylı Laçın seçki dairəsi

Qasımova Flora 
Qasım qızı

1947

Ali

Bitərəf

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi

Qurbanov Cavid 
Qənbər oğlu

1958

Ali

YAP-ın üzvü

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Məmmədov Elman 
Camal oğlu

1950

Ali

YAP-ın üzvü

124 saylı Şuşa-Füzuli-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

İsmayılov İmamverdi 
İbiş oğlu

1958

Ali

YAP-ın üzvü

125 saylı Zəngilan - Qubadllı seçki dairəsi

 

BU KATEQORİYADAN OLAN DİGƏR XƏBƏRLƏR
+ Arxiv
Baş prokuror vəzifəsini tərk edir 20 Yanvar 2020, 15:02 Azərbaycanda kişi küçədə soyuqdan donaraq öldü 20 Yanvar 2020, 14:55 Sumqayıtda qəzaya düşən 7 tibb işçisindən XƏBƏR VAR 20 Yanvar 2020, 14:47 Deputatlığa namizəd Rövşən Sadıxov Bərdədə Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edib - FOTOLAR 20 Yanvar 2020, 14:40 Məşhur rus generalı 20 yanvarda Bakını necə işğal etməsindən YAZIB 20 Yanvar 2020, 14:33 ABŞ səfiri 20 Yanvar qurbanlarının xatirəsini anıb - FOTO 20 Yanvar 2020, 14:24 "Qoca"nın qardaşı həbs olundu - FOTO 20 Yanvar 2020, 14:15 20 Yanvar faciəsi qurbanlarının əziz xatirəsi yad edildi - FOTO 20 Yanvar 2020, 13:54 Ziyafət Əsgərov və Hadi Rəcəbli  Şəhidlər xiyabanını ziyarət ediblər - FOTOLAR 20 Yanvar 2020, 13:46 “Qırmızı kitab”a düşən maralları satmaq istəyən şəxs SAXLANILDI 20 Yanvar 2020, 13:38 Hacıqabulda ümumrayon tədbiri keçirilib - FOTO 20 Yanvar 2020, 13:30 "İşğalçı Ermənistanla fars hakimiyyətinin bugünkü qardaşlaşması nədir..?" 20 Yanvar 2020, 13:22 İsmayıllıda ağır qəza - 1 ölü, 7 yaralı 20 Yanvar 2020, 13:14 İran Davos İqtisadi Forumunda iştirakdan imtina etdi 20 Yanvar 2020, 13:05 Prezidentin köməkçisindən Qorbaçovla bağlı ÇAĞIRIŞ 20 Yanvar 2020, 12:57 Sabah hava necə olacaq? 20 Yanvar 2020, 12:48 20 Yanvar faciəsində harada idiniz: Elçin Şıxlı, Rəşad Məcid, Elşad Eyvazlı… 20 Yanvar 2020, 12:39 Goranboyda anım tədbirləri keçirilib - FOTO 20 Yanvar 2020, 12:31 Rəşad Camalov Şirvandakı Şəhidlər Xiyabanını seçicilərlə birgə ziyarət edib - FOTOLAR 20 Yanvar 2020, 12:23 “Bu faciənin qılıncı özümüzünkilər tərəfindən hazırlanmışdı” - Cavanşir Paşazadə 20 Yanvar 2020, 12:17 Tanınmış jurnalist vəfat edib 20 Yanvar 2020, 12:09 Azərbaycanda 1 dəqiqəlik sükut 20 Yanvar 2020, 12:01 Pərvin Kərimzadə şəhid ailələrini ziyarət edib-FOTO 20 Yanvar 2020, 11:53 Fəzail Ağamalı şəhid ailələri və kənd ağsaqqalları ilə görüşdü - FOTO 20 Yanvar 2020, 11:45 Jalə Əliyeva seçicilərlə görüşüb - FOTO 20 Yanvar 2020, 11:36 “Ağla, qərənfil, ağla” – şerin müəllifi, mərhum Məmməd Aslanın qızı danışdı 20 Yanvar 2020, 11:27 Şəhidlər xiyabanı  BU GÜN 20 Yanvar 2020, 11:18 Azərbaycanın əsas xarici ticarət tərəfdaşları 20 Yanvar 2020, 11:09 Tariximizin QANLI və ŞANLI səhifəsi: 20 Yanvar necə anılmalı... 20 Yanvar 2020, 11:00 Lənkəranda 20 Yanvar faciəsi qurbanları yad edilib - FOTO 20 Yanvar 2020, 10:55 Əhəd Abıyev 20 Yanvar faciəsi ilə bağlı görüb bildiklərini danışdı - VİDEO 20 Yanvar 2020, 10:50 “İnsanlar baş verən dəyişikliklərə biganə yanaşmırlar” - Məzahir Pənahov 20 Yanvar 2020, 10:43 Siyavuş Novruzov: “Biz insanlarla birbaşa yaşadığı ünvanlarda görüşməyə üstünlük veririk” 20 Yanvar 2020, 10:35 Bərdə seçiciləri Zahid Orucu belə qucaqladılar - FOTOLAR   20 Yanvar 2020, 10:30 Məcburi köçkünlərin yaşadığı binada YANĞIN 20 Yanvar 2020, 10:23
SORĞU Yeni parlamentdə kimlər olsun?